Matthew Bryza na Warsaw East European Conference

17-05-17 Promocja 0 comment

BRYZA banner2

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić, że tegoroczną Warsaw East European Conference otworzy wykład

Matthew James Bryza

Matthew Bryza

Matthew James Bryza, członek zarządu Jamestown Foundation, dyplomata, były Ambasador Stanów Zjednoczonych w Azerbejdżanie, ekspert w dziedzinie relacji międzynarodowych.

W latach 1989 – 1991 Bryza pracował w konsulacie Stanów Zjednoczonych w Poznaniu i Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, następnie w jako specjalista do spraw europejskich i rosyjskich w Departamencie Stanu. W latach 1995 – 1997 był specjalnym asystentem Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji, następnie doradcą Ambasadora Richarda Morningstara do spraw wdrażania amerykańskich programów ekonomicznych na obszarach Kaukazu i Azji Centralnej.

Od 2001 sprawował funkcję Dyrektora do spraw Europy i Eurazji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych, gdzie specjalizował się w relacjach Stanów Zjednoczonych z Cyprem, Grecją, Turcją, Kaukazem i Azją Centralną.

Od 2001 sprawował funkcję Dyrektora do spraw Europy i Eurazji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych, gdzie specjalizował się w relacjach Stanów Zjednoczonych z Cyprem, Grecją, Turcją, Kaukazem i Azją Centralną.

W 2005 roku objął obowiązki Zastępcy Sekretarza Stanu ds. Europy i Eurazji, gdzie specjalizował się w stosunkach Stanów Zjednoczonych z Kaukazem i Europą Południową. W tym samym czasie służył w strukturach OBWE, działał jako mediator w konflikcie w Górnym Karabachu. W latach 2005 – 2009 działał jako Zastępca Sekretarza Stanu ds. Europy i Eurazji.

W 2010 został nominowany do objęcia funkcji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Azerbejdżanie. W latach 2012 – 2015 kierował Międzynarodowym Centrum Obrony i Bezpieczeństwa w Tallinie. Od 2012 jest członkiem Jamestown Foundation, należy także do Global Energy Centre i Dinu Patriciu Eurasia Center działającej w ramach think tanku Atlantic Council.

Bryza jest ekspertem w tematyce energetyki, bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa krajów nordycko – bałtyckich, ekstremizmów religijnych, stosunkach transatlantyckich, polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych i stosunkach amerykańsko – tureckich. Posiada rozległą wiedzę na temat Kaukazu, Europy Centralnej i Turcji. Włada językami polskim, rosyjskim, niemieckim i hiszpańskim.

By wziąć udział w wydarzeniu, już dziś zarejestruj się na konferencję.