Mer Moskwy zaapelował do mieszkańców stolicy o samoizolację

26-09-20 Promocja 0 comment

Mer Moskwy Siergiej Sobianin zaapelował do mieszkańców stolicy o to, by od 28 września br. w związku z ponownym wzrostem zachorowań na COVID-19 powrócili do praktykowania samoizolacji.

Apel ten został skierowany przede wszystkim do ludzi  w wieku ponad 65 lat oraz osób z chorobami przewlekłymi. Ponadto pracodawcom zalecono w miarę możliwości przekierowywanie pracowników na pracę zdalną.

Sobianin oświadczył, że w Moskwie w ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba wykrytych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby liczba pozytywnych testów w stolicy  przekroczyła 1 tys. Jest to najwyższy wskaźnik od czerwca br.

Przez ostatni tydzień  o 30% wzrosła też liczna osób hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Władze miasta przygotowują się do pogorszenia sytuacji epidemicznej. Zwiększono już rezerwę miejsc w placówkach medycznych.

Od połowy sierpnia br. w Rosji dostępna jest pierwsza na świecie szczepionka na koronawirus „Sputnik V”. W ciągu kilku następnych tygodni procedurę rejestracji ma przejść szczepionka „EpiWakKorona”, opracowana przez Centrum Wirusologii i Biotechnologii Wektor 17 w Nowosybirsku.

Podobnie jak poprzednia, również ta szczepionka nie przeszła jeszcze trzeciego etapu badań klinicznych, który planuje się przeprowadzić już po rejestracji na grupie  5 tys. ochotników. W trakcie wcześniejszych badań szczepionki nie wykryto żadnych skutków ubocznych.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium