Nie tak straszliwe „Straszliwe GMO”. Wykład prof. Piotra Węgleńskiego

12-07-18 Promocja 0 comment

12 lipca 2018 w Sali Balowej Pałacu Potockich prof. Piotr Węgleński z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosił wykład zatytułowany „<Straszliwe> GMO”. Wykład odbył się w ramach Wschodniej Szkoły Letniej. Niezwykle ciekawa tematyka wykładu wywołała żywe zainteresowanie słuchaczy. Inżynieria genetyczna, jej doniosłe znaczenie dla rozwoju medycyny czy nowoczesnego rolnictwa jest niezwykle ważnym, lecz spowitym zasłoną szkodliwych mitów tematem. Strach przed GMO wynika jedynie z nieznajomości przez ogół społeczeństwa podstaw genetyki czy biologii. Wykład prof. Węgleńskiego wpisał się w nurt walki nauki z pseudonaukowością. Cieszymy się, że Studium Europy Wschodniej, kontynuując najlepsze tradycje humanizmu może mieć swój wkład w propagowanie racjonalnej, popartej dowodami naukowymi wiedzy reprezentującej nauki przyrodnicze.