Niemcy przekażą Mołdawii transportery opancerzone Piranha

10-01-23 Promocja 0 comment

Siły Zbrojne Mołdawii otrzymają od niemieckiego rządu partię transporterów opancerzonych Piranha. Ministerstwo Obrony Mołdawii poinformowało o tym w poniedziałek 9 stycznia. Zaznaczono, że pierwsze transportery przybędą do Mołdawii już we wtorek 10 stycznia.

Sprzęt przekazywany jest w ramach modernizacji mołdawskiej armii oraz na podstawie umowy podpisanej między resortem obrony tego kraju a Niemcami w październiku 2021 roku.

„Transportery opancerzone będą wykorzystywane do szkolenia personelu wojskowego, który będzie uczestniczył w międzynarodowych misjach pokojowych” – wyjaśnia resort obrony Mołdawii.

Transportery opancerzone Piranha to kołowe pojazdy bojowe produkowane przez szwajcarską firmę Mowag, które są na uzbrojeniu wielu krajów.

Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku niemiecka minister obrony Christine Lambrecht powiedziała, że Berlin wesprze Mołdawię, dostarczając sprzęt wojskowy i szkoląc mołdawskich żołnierzy.

Źródło: Europejska Prawda