Oferta

LEKTORATY  SZKOŁY  JĘZYKÓW  WSCHODNICH   2021/2022

logoKontakt:  lektoraty.sjw@uw.edu.pl;

                tel. 22 55 20 937

 

 

Uwaga! Rejestracja do grup jest  otwarta w dniach 17-19 października.

                                                                                                                                                 

Język arabski A1    

– Magdalena Kubarek

Wtorki: 8.00-9.30,                                                                        Oboźna 7, sala  81B

Środy: 8.00-9.30,                                                                          Oboźna 7, sala  81B

 

– Abdel Kader Mousleh, Amal Al-Chaikha

Wtorki: 16.45-18.15,

Czwartki: 16.45-18.15,                                                                   ONLINE

 

–  Jaśmina Samsel

Środy: 15.00 – 16.30,                                                                     Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Piątki: 15.00 – 16.30,                                                                      Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

– Abdel Kader Mousleh, Amal Al-Chaikha

Soboty: 9.00-10.30,                                                                       Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Soboty: 10.45 – 12.15,                                                                    Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

– Magdalena Nycz-Waller

e-lektorat

Środy: 16.45-18.15                                                                          ONLINE

 

– Magdalena Nycz-Waller             zajęcia w jęz. angielskim

e-lektorat

Wtorki: 16.45-18.15                                                                        ONLINE

 

Język arabski A2

– Abdel Kader Mousleh, Amal Al-Chaikha

Wtorki: 18.30-20.00,

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                  ONLINE

 

–  Amal Al-Chaikha, Magdalena Kubarek

Wtorki: 9.45 – 11.15,                                                                     Oboźna 7, sala 81C

Środy: 9.45-11.15,                                                                          Oboźna 7, sala 81C

 

Język arabski B1

– Abdel Kader Mousleh, Amal Al-Chaikha

Poniedziałki: 18.30 – 20.00                                                         Oboźna 7, sala 81D

Środy: 18.30-20.00                                                                        Oboźna 7, sala 81D

 

Język arabski B2+                profil ogólny (sem. zimowy)

– Abdel Kader Mousleh

Piątki: 8.00- 9.30                                                                              ONLINE

 

Język arabski B2+                profil społeczny  (sem. letni)

– Abdel Kader Mousleh

Piątki: 8.00- 9.30                                                                              ONLINE

 

Język białoruski B1

– dr Volha Tratsiak

Wtorki  18.30-20.00

Piątki  18.30-20.00                                                                          ONLINE

 

 Język bułgarski B1-B2

–  Simeonka Veleva

Czwartki: 8.00- 9.30

Piątki: 8.00- 9.30                                                                              ONLINE

 

Język bułgarski C1

–  Simeonka Veleva

Czwartki: 16.45-18.15,

Piątki 16.45-18.15                                                                              ONLINE

 

Język chiński A1 – ID

–  Olgierd Uziembło

Piątki: 8.00- 9.30                                                                              Nowy Świat 69, sala  153

Piątki: 9.45 – 11.15                                                                            Nowy Świat 69, sala  153

 

Język chiński A1

–  Olgierd Uziembło

Wtorki: 8.00- 9.30,                                                                          Nowy Świat 69, sala  153

Czwartki: 8.00 – 9.30,                                                                   Nowy Świat 69, sala  153

 

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Poniedziałki: 9.45-11.15,

Czwartki: 9.45-11.15,                                                                       ONLINE

 

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Wtorki: 18.30 – 20.00,                                                                    Oboźna 7, sala 81A

Środy: 18.30-20.00,                                                                         Oboźna 7, sala 81A

 

–  Olgierd Uziembło

Środy: 18.30-20.00,

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                   ONLINE

 

– Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Soboty: 9.45 – 11.15,                                                                       Oboźna 7, sala 81A

Soboty: 11.30 – 13.00                                                                     Oboźna 7, sala 81A

 

– Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Poniedziałki 16.45 –18.15,                                                            Oboźna 7, sala 81A

Wtorki: 16.45 -18.15,                                                                      Oboźna 7, sala 81A

 

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska            zajęcia  w jęz. angielskim

Wtorki: 9.45- 11.15,

Piątki: 9.45 – 11.15,                                                                         ONLINE

 

Język chiński A2  

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Wtorki: 8.00-9.30,

Piątki: 8.00-9.30,                                                                              ONLINE

 

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Poniedziałki: 8.00-9.30,

Czwartki: 8.00-9.30,                                                                       ONLINE

 

 –  Olgierd Uziembło

Środy: 9.45 – 11.15,                                                                        Nowy Świat 69, sala 153

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                                  Nowy Świat 69, sala 153

 

– Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Poniedziałki: 18.30 – 20.00,                                                      Oboźna 7, sala   81A

Czwartki: 18.30 – 20.00,                                                             Oboźna 7, sala   81A

 

Język chiński B1.1           (III rok nauki )

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Środy: 16.45 – 18.15,                                                                    Oboźna 7, sala 81 D

Czwartki: 16.45- 18.15,                                                                Oboźna 7, sala 81 A

 

Język chiński B1.2           (IV rok nauki )

–  Yoke Cheng Lau-Wojciechowska

Piątki: 16.45 – 18.15,                                                                   Oboźna 7, sala 81A

Piątki: 18.30 – 20.00                                                                  Oboźna 7, sala 81A

 

Język chiński B2+           profil humanistyczny/kulturoznawczy  (sem. zimowy)

–  Olgierd Uziembło

Wtorki: 9.45- 11.15,                                                                       Nowy Świat 69, sala 153

 

Język chiński B2+           profil humanistyczny/językoznawczy   (sem. letni)

–  Olgierd Uziembło

Wtorki: 9.45- 11.15,                                                                       Nowy Świat 69, sala 153

 

Język chorwacki A1-A2 

–  Janusz Szablewski

Czwartki: 8.00- 9.30,                                                                   Oboźna 7, sala 81C

Piątki: 8.00-9.30,                                                                          Oboźna 7, sala 81B

 

Język czeski A1-A2

– Teresa Piotrowska-Małek

Wtorki  9.45 – 11.15,                                                                      Krakowskie Przedmieście 32, sala Narożna

Piątki  9.45- 11.15,                                                                           Oboźna 7, sala 8

 

Język dari A1                                           zajęcia  w jęz. angielskim

– Marta Rybusińska

Poniedziałki: 16.45-18.15                                                              Tyniecka 15/17, sala 112

Wtorki: 16.45- 18.15,                                                                      Tyniecka 15/17, sala 112

 

Język grecki A2

– Sotirios Karageorgos

Wtorki: 8.00-9.30,                                                                           Krakowskie Przedmieście 32, sala Narożna

Czwartki: 8.00 – 9.30,                                                                    Oboźna 7, sala   81B

 

Język grecki B1

– Georgios Koinas

Poniedziałki: 16.45 – 18.15,

Poniedziałki: 18.30 – 20.00,                                                          ONLINE

 

Język gruziński  A1-A2

–  Sofio Jvania

Poniedziałki: 8.00 – 9.30,                                                               Oboźna 7, sala  81 D

Wtorki: 8.00 – 9.30,                                                                         Oboźna 7, sala  81 D

 

Język gruziński  B1

–  Sofio Jvania

Poniedziałki: 9.45 – 11.15,                                                            Oboźna 7, sala 81 D

Wtorki: 9.45 –11.15,                                                                       Oboźna 7, sala 81 D

 

Język hebrajski A1

– Agata Szepe

Wtorki: 8.00-9.30,                                                                          Tyniecka 15/17, sala 108

Czwartki: 8.00- 9.30,                                                                      Tyniecka 15/17, sala 108

 

–  Aleksandra Przeździecka –Kujałowicz

Poniedziałki: 17.30-19.00                                                             Dziekanat, sala 8A

Srody: 17.30-19.00                                                                         Dziekanat, sala 8A

 

Język hebrajski A2

– Agata Szepe

Poniedziałki: 18.30-20.00,

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                    ONLINE

 

Język hebrajski B1

– Magda Sara Szwabowicz

Czwartki: 16.45 – 18.15,

Piątki 16.45-18.15,                                                                              ONLINE

 

Język hebrajski B2

– Anna Piątek

Wtorki 16.45 – 18.15                                                                        Tyniecka 15/17, sala 110

Srody 16.45 – 18.15                                                                           Tyniecka 15/17, sala 110

 

Język hebrajski B2+       profil humanistyczny/kulturoznawczy

– dr Angelika Adamczyk

Czwartki: 16.45-18.15,                                                                   Tyniecka 15/17, sala 109

 

Język hindi

– Agnieszka Jakóbowska

Poniedziałki 8.00- 9.30                                                                  Tyniecka 15/17,  sala 04

Czwartki 8.00-9.30                                                                         Tyniecka 15/17,  sala 04

 

Język japoński A1

–   Natalia Pawlicka

Poniedziałki: 15.00 –16.30,                                                           Oboźna 7, sala 8

Środy: 15.00 -16.30,                                                                       Oboźna 7, sala 8

 

– Ewa Podgórska

Poniedziałki: 8.00-9.30,                                                                 Oboźna 7, sala 8

Środy: 8.00-9.30,                                                                            Oboźna 7, sala 8

 

–  Adam Klawczyński

Środy: 9.45 – 11.15,

Piątki: 9.45 – 11.15,                                                                           ONLINE

 

– Natalia Pawlicka

Poniedziałki: 8.00–9.30,                                                              Oboźna 7, sala 81 A

Czwartki:  8.00- 9.30,                                                                    Oboźna 7, sala 81 A

 

– Natalia Pawlicka

Poniedziałki: 9.45-11.15,                                                               Oboźna 7, sala 81 A

Czwartki:  9.45 – 11.15,                                                                  Oboźna 7, sala 81 A

 

– Natalia Pawlicka

Wtorki: 16.45 – 18.15,

Wtorki: 18.30 -20.00,                                                                      ONLINE

 

–  Adam Klawczyński

Soboty: 9.45 – 11.15,                                                                        Oboźna 7, sala 81 B

Soboty: 11.30 – 13.00,                                                                     Oboźna 7, sala 81 B

 

– Ewa Podgórska

Wtorki: 8.00 – 9.30                                                                         Oboźna 7, sala 8

Czwartki:  8.00- 9.30,                                                                      Oboźna 7, sala 8

 

–  Natalia Pawlicka

Wtorki: 11.30-13.00,                                                                       Oboźna 7, sala 8

Czwartki: 11.30 – 13.00,                                                                 Oboźna 7, sala 8

 

–  Natalia Pawlicka

Poniedziałki 16.45 – 18.15,                                                           Oboźna 7, sala 81 B

Środy: 16.45 -18.15,                                                                        Oboźna 7, sala 81 B

 

–  Adam Klawczyński

Poniedziałki: 18.30-20.00,                                                           Oboźna 7, sala 8

Środy: 18.30-20.00,                                                                       Oboźna 7, sala 8

 

–  Adam Klawczyński                 zajęcia w jęz. angielskim

Czwartki: 13.15-14.45,                                                                  Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Czwartki: 15.00-16.30,                                                                 Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

–  Adam Klawczyński                       zajęcia w jęz. angielskim

Poniedziałki: 15.00- 16.30,                                                          Oboźna 7, sala 81B

Środy: 15.00-16.30,                                                                       Oboźna 7, sala 81B

 

Język japoński A2

–  Adam Klawczyński

Poniedziałki: 9.45-11.15,                                                               Oboźna 7, sala   81 B

Wtorki: 9.45-11.15,                                                                         Oboźna 7, sala   81 B

 

– Ewa Podgórska

Czwartki: 13.15-14.45,                                                                   Oboźna 7, sala 6

Czwartki: 15.00 -16.30,                                                                 Oboźna 7, sala 6

 

–  Natalia Pawlicka

Soboty: 9.45 – 11.15

Soboty: 11.30 – 13.00                                                                     ONLINE

 

–  Natalia Pawlicka

Środy: 18.30-20.00,                                                                         Oboźna 7, sala  81B

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                   Oboźna 7, sala  81B

 

–  Adam Klawczyński                    zajęcia w jęz. angielskim

Piątki: 16.45 – 18.15,                                                                       Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Piątki: 18.30-20.00,                                                                        Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

Język japoński B1       (III rok nauki )

– Adam Klawczyński

Poniedziałki: 16.45-18.15,                                                             Oboźna 7, sala 8

Środy: 16.45-18.15,                                                                         Oboźna 7, sala 81 A

 

– Adam Klawczyński                      zajęcia w jęz. angielskim

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                                  Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Czwartki: 11.30 – 13.00                                                                Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

Język japoński B2+                          profil ogólny

– dr Dariusz Głuch

Wtorki 18.30 – 20.00,                                                                   Oboźna 7, sala 6

 

Język kazachski A2.2     

– Aray Almaniyazova

Poniedziałki: 18.30-20.00

Środy: 18.30-20.00                                                                          ONLINE

 

Język koreański A1

– Katarzyna Skrobisz

Środy: 9.45 – 11.15

Piątki 9.45 – 11.15                                                                            ONLINE

 

– Katarzyna Skrobisz

Wtorki: 9.45- 11.15                                                                         Oboźna 7, sala 8

Czwartki: 9.45-11.15                                                                      Oboźna 7, sala 8

 

– Wiktoria Dubieńska

Wtorki: 18.30-20.00                                                                      Nowy Świat 69, sala 178

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                 Nowy Świat 69, sala 178

 

– Katarzyna Gryc

Czwartki 9.45 -11.15

Czwartki 11.30- 13.00                                                                    ONLINE

 

– dr Anna Diniejko-Wąs                      zajęcia w jęz. angielskim

Wtorki:  11.30 – 13.00                                                                    Hoża 69, sala  138

Środy: 11.30 – 13.00                                                                       Hoża 69, sala  138

 

Język koreański A2

– Katarzyna Skrobisz

Wtorki: 11.30-13.00,                                                                       Oboźna 7, sala 81A

Czwartki: 11.30 – 13.00,                                                                Oboźna 7, sala 81A

 

– Wiktoria Dubieńska

Poniedziałki: 18.30-20.00,                                                           Nowy Świat 69, sala 178

Środy: 18.30-20.00,                                                                       Nowy Świat 69, sala 178

 

– dr Anna Diniejko-Wąs                  zajęcia w jęz. angielskim

Wtorki: 9.45- 11.15,                                                                        Hoża 69, sala 036

Piątki: 9.45 – 11.15,                                                                        Hoża 69, sala 036

 

Język litewski  A1-A2     

– Zofia Mitan-Gawryszewska

Wtorki: 8.00 – 9.30,                                                                       Dziekanat, sala 8A

Piątki:  8.00-9.30,                                                                           Dziekanat, sala 8A

 

Język litewski  B1

– Zofia Mitan-Gawryszewska

Poniedziałki: 8.00-9.45,                                                                Dziekanat, sala 8A

Środy: 8.00 – 9.30,                                                                        Dziekanat, sala 8A

 

Język paszto A1

–  Marta Rybusińska

Wtorki: 18.30-20.00,                                                                       Tyniecka 15/17, sala 112

Środy: 16.45 – 18.15,                                                                        Tyniecka 15/17, sala 112

 

Język perski A1

–  Lidia Brzezińska

Poniedziałki: 9.45-11.15,                                                                 Nowy Świat 69, sala 153

Środy: 9.45-11.15,                                                                             Nowy Świat 69, sala 178

 

–  Lidia Brzezińska                           zajęcia w jęz. angielskim

Wtorki:  9.45-11.15,

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                                  ONLINE

 

Język rosyjski A2

–  Stanisław Maskiewicz

Środy: 8.00-9.30,                                                                             Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

Piątki: 8.00-9.30,                                                                             Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2135

 

– Oksana Velyka

Wtorki: 8.00 – 9.30,                                                                         Nowy Świat 69, sala 149

Czwartki:  8.00 – 9.30,                                                                     Nowy Świat 69, sala 149

 

– Olga Deszko

Poniedziałki: 18.30-20.00,                                                              Nowy Świat 69, sala 149

Środy: 18.30-20.00,                                                                          Nowy Świat 69, sala 149

 

– Olga Deszko

Sobota: 9.45-11.15                                                                             Nowy Świat 69, sala 149

Sobota: 11.30-13.00,                                                                         Nowy Świat 69, sala 149

 

 

–  Olga Deszko

Wtorki: 18.30-20.00,                                                                      Nowy Świat 69, sala 149

Czwartki: 18.30-20.00,                                                                   Nowy Świat 69, sala 143-JAP

 

–  Dmitrii Dolmatov

Czwartki: 8.00-9.30,                                                                       Nowy Świat 69, sala 178

Piątki: 8.00-9.30,                                                                             Nowy Świat 69, sala 178

 

–  Dmitrii Dolmatov

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                                   Oboźna 7, sala 81B

Piątki: 9.45-11.15,                                                                            Oboźna 7, sala 81B

 

–  Oksana Velyka

Poniedziałki: 16.45 – 18.15,                                                          Nowy Świat 69, sala 178

Czwartki: 16.45-18.15,                                                                    Oboźna 7, sala 8

 

– dr Natalyia Krenska                      zajęcia w jęz. angielskim

Poniedziałki: 8.00-9.30,                                                             Oboźna 7, sala 6

Piątki: 8.00-9.30,                                                                        Oboźna 7, sala 6

 

Język rosyjski B1

– Olga Deszko

Poniedziałki: 16.45 – 18.15,                                                       Nowy Świat 69, sala 153

Środy: 16.45 – 18.15,                                                                   Nowy Świat 69, sala 153

 

–  Inna Tokarska

Poniedziałki: 18.30 – 20.00 ,                                                 Oboźna 7, sala 6

Czwartki:  18.30- 20.00,                                                         Oboźna 7, sala 6

 

– Dmitrii Dolmatov

Wtorki: 11.30 – 13.00                                                               Nowy Świat 69, sala 153

Czwartki:  11.30 – 13.00                                                          Nowy Świat 69, sala 153

 

–  dr Natalyia Krenska                     zajęcia w jęz. angielskim

Poniedziałki: 18.30-20.00,                                                  Nowy Świat 69, sala 153

Środy: 18.30-20.00,                                                              Nowy Świat 69, sala 153

 

Język rosyjski B2                          razem z SEW

– Oksana Velyka, Dmitrii Dolmatov,

– (Iryna Kononenko – tylko dla SEW, czw 8.00, ONLINE)

Wtorki: 8.00 – 9.30,                                                              Nowy Świat 69, sala 178

Środy: 8.00 – 9.30                                                                  Nowy Świat 69, sala 178

 

–  dr Nataliya Krenska

Wtorki: 16.45 – 18.15,                                                            Oboźna 7, sala 81C

Czwartki 16. 45 – 18.15,                                                         Oboźna 7, sala 81D

 

Język rosyjski B2+                           profil społeczny/ekonomiczny

–  Dmitrii Dolmatov

Poniedziałki 16.45 -18.15                                                     Oboźna 7, sala 6

 

Język rosyjski  C1                razem z SEW

–  dr Nataliya Krenska,  Dmitrii Dolmatov,

– (Anna Svetlova – tylko dla SEW, pon. 8.00, ONLINE)

Środy: 9.45 – 11.15,                                                             Oboźna 7, sala 81A

Piątki: 9.45 – 11.15,                                                             Oboźna 7, sala 81C

 

Język rumuński A1-A2

– Józefina Święcicka

Wtorki: 8.00-9.30,                                                              Oboźna 7, sala 6

Czwartki: 8.00-9.30,                                                           Oboźna 7, sala 6

 

Język rumuński B1

– Józefina Święcicka

Wtorki: 9.45 – 11.15                                                             Oboźna 7, sala 6

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                         Oboźna 7, sala 6

 

Język serbski  A1-A2

–  Jolanta Ambroziak

Wtorki: 8.00-9.30,                                                               Nowy Świat 69, sala 143

Czwartki: 8.00-9.30,                                                           Nowy Świat 69, sala 143

 

Język słowacki  A1-A2   

– dr Irena Bilińska

Środy: 9.45-11.15,                                                                  Oboźna 7, sala 6

Piątki: 9.45-11.15,                                                                  Oboźna 7, sala 6

 

Język turecki A1

– dr Kamila Stanek

Wtorki: 8.00-9.30,                                                                 Tyniecka 15/17, sala  111

Czwartki: 8.00- 9.30,                                                             Tyniecka 15/17, sala  111

 

– Agnieszka Erdogan

Soboty: 9.45- 11.15,                                                                 Oboźna 7, sala 8

Soboty: 11.30 – 13.00,                                                            Oboźna 7, sala 8

 

Język turecki A2

– Władysław Chilmon                 zajęcia w jez. angielskim

Wtorki: 18.30-20.00,                                                               Nowy Świat 69, sala 153

Czwartki: 18.30-20.00,                                                           Nowy Świat 69, sala 153

 

Język turecki B1     

– Władysław Chilmon

Wtorki: 16.45 – 18.15,                                                                    Nowy Świat 69, sala 153

Czwartki: 16.45 – 18.15                                                                 Nowy Świat 69, sala 153

 

Język ukraiński A1-A2

– dr Marta Zambrzycka

Środy: 8.00 –9.30                                                                             Oboźna 7, sala 81C

Piątki:  8.00 – 9.30,                                                                          Oboźna 7, sala 81C

 

– dr Helena Gierowska

Środy: 16.45 – 18.15,                                                                      Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2133

Czwartki 16.45 – 18.15,                                                                 Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2133

 

Język ukraiński B1

– dr Marta Zambrzycka

Środy:  9.45 – 11.15,                                                                            Oboźna 7, sala 81D

Piątki: 9.45 – 11.15,                                                                             Oboźna 7, sala 81D

 

Język ukraiński B2

– dr Marta Zambrzycka

Wtorki: 8.00 – 9.30,                                                                          Dziekanat, sala 8B

Wtorki: 9.45 – 11.15,                                                                         Dziekanat, sala 8B

 

Język ukraiński B2+               profil humanistyczny

– dr Helena Gierowska

Środy: 18.30-20.00,                                                                         Żwirki i Wigury 93 (bud. Geologii), sala 2133

 

Język ukraiński B2+              profil ogólny

– dr Marta Zambrzycka

Czwartki: 9.45 – 11.15,                                                                   Dziekanat, sala 8B

 

Język wietnamski A1-A2

– dr Jakub Królczyk

Poniedziałki 16.45 -18.15

Poniedziałki: 18.30-20.00,                                                             ONLINE

Język arabski A1

 

 

UWAGA:

  1. Zgodnie z odnośnymi regulacjami student studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich winien zdać egzamin z jednego języka obcego co najmniej na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Obowiązek ten można zrealizować przystępując do egzaminu certyfikacyjnego na UW lub przedstawiając certyfikat językowy honorowany na UW.
  2. Studenci mogą uczęszczać i zaliczać lektoraty z oferty Szkoły Języków Wschodnich (działającej w ramach USNJO) na dowolnym, przez siebie wybranym zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami, poziomie ESOKJ.
  3. W ramach otrzymanych żetonów egzaminacyjnych lub odpłatnie studenci UW mogą dodatkowo przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego z języka obcego na innych poziomach.
  4. Uzyskanie certyfikatu biegłości językowej na poziomie niższym niż B2 nie zwalnia z obowiązku zdania egzaminu z języka na poziomie B2.