ONZ chce rekrutować wolontariuszy z Rosji

12-07-18 Promocja 0 comment

Organizacja Narodów Zjednoczonych przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rosji rozpoczyna wśród Rosjan rekrutację wolontariuszy. Na kandydatów z tego kraju czeka 19 wakatów.

„Główny cel tej inicjatywy to stworzenie możliwości uzyskania  międzynarodowego doświadczenia, doskonalenia umiejętności zawodowych podczas realizacji projektów oraz programów ONZ na całym świecie”.

Rosyjscy wolontariusze będą mogli uczestniczyć w programach na rzecz pokoju i rozwoju realizowanych w 16 krajach WNP, Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu. Podania od obywateli Rosji są przyjmowane do 25 lipca br.

ONZ po raz pierwszy w historii zainteresowało się wolontariuszami z Federacji Rosyjskiej. Zostało to spowodowane faktem, że rok 2018 . w Rosji został ogłoszony rokiem wolontariusza. ONZ postanowiło weprzeć tę inicjatywę.

W Programie Wolontariuszy Narodów Zjednoczonych uczestniczy 8 000 wolontariuszy ze 130 krajów świata. Kandydat musi spełniać kilka wymagań: mieć ukończone 25 lat, posiadać wyższe wykształcenie, co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe, wykazać się dobrą znajomością przynajmniej jednego z języków zachodnich (angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego).

Źródło: gazeta.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium