Ponad 400 rosyjskich pilotów z zakazem wykonywania pracy

11-07-19 Promocja 0 comment

W wyniku kontroli prokuratorskiej 425 pilotów samolotów pasażerskich straciło uprawnienia do wykonywania lotów. Jest to efekt   niedostatecznego poziomu umiejętności zawodowych. Zamknięto 2 centra szkolenia pilotów.

Powodem kontroli stał się  szereg katastrof lotniczych do których doszło w ostatnim czasie, m.in., katastrofa samolotu An-148 Saratowskich Linii Lotniczych pod Moskwą w lutym 2018 r.

Eksperci uważają, że rosyjskie linie lotnicze cierpią na drastyczny brak wykwalifikowanej kadry. Jedną z przyczyn  jest przestarzały systemie szkolenia, który niewiele się zmienił od upadku Związku Sowieckiego. „Szkolimy bardzo długo, drogo i kiepsko. Nasi kursanci po pięciu latach nauki nie potrafią latać ”, twierdzi redaktor portalu internetowego avia.ru Roman Gusarow.

Najlepsi piloci z kolei znajdują zatrudnienie w liniach innych państw. Skutkuje to wzrostem liczby katastrof lotniczych w Rosji.

Źródło: polit.ru