Prezentacja biografii prof. Kruszewskiego i polskiego wydania książki Kathleen Staudt

13-06-19 Promocja 0 comment

12 czerwca 2019 w Sali Balowej Pałacu Potockich odbyła się prezentacja biografii

„Życie na pograniczach. Zbigniew Anthony Kruszewski”

autorstwa Beaty Halickiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

oraz polskiego wydania publikacji

„Granice w erze globalnej. Analiza porównawcza”

Kathleen Staudt z University of Texas w El Paso.

W prezentacji prowadzonej przez prof. Leszka Zasztowta udział wzięli prof. Roman Bäcker (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. dr hab. Beata Halicka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), prof. Zbigniew Anthony Kruszewski (University of Texas at El Paso). Podczas prezentacji prof. Kruszewski opowiadał o swojej karierze, historii Polski, sytuacji Polonii w USA, ale tez o rodzinie i życiu prywatnym. Stroniąc od analizowania bieżącej polityki w niezwykle ciekawy sposób przedstawił swoją ocenę obecnej sytuacji na arenie stosunków międzynarodowych. Prof. Halicka opowiadała o procesie pisania biografii Kruszewskiego oraz historii jej znajomości z profesorem. Podczas prezentacji polskiego wydania książki „Granice w erze globalnej. Analiza porównawcza” Kathleen Staudt prof. Roman Bäcker w krótkich słowach powiedział o niezwykle ważnym procesie budowania wzajemnego zrozumienia.