Prezentacja raportu specjalnego „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce, Czechach i Rumunii”

07-07-22 Promocja 0 comment

Zdjęcie poglądowe

Platforma Migracyjna EWL, Fundacja Na Rzecz Wspierania Migrantów Na Rynku Pracy „EWL” oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prezentują najnowszy raport dotyczący sytuacji uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie.

Raport specjalny z badania socjologicznego „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce, Czechach i Rumunii”, został przeprowadzony przez Platformę Migracyjną EWL, Fundację Wsparcia Migrantów na Rynku Pracy „EWL” oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Masaryka w Brnie i Uniwersytetem w Bukareszcie.

Raport powstał po przeanalizowaniu wyników badania socjologicznego, które zostało przeprowadzone w dniach 13 maja – 23 maja 2022 roku w Republice Czeskiej i Rumuni oraz 23 marca – 3 kwietnia w Polsce przez Platformę Migracyjną EWL oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Przebadanych zostało łącznie 1200 obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Polski, Czech i Rumunii po 24 lutego 2022 roku w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Raport pozwoli odpowiedzieć na istotne pytania, w szczególności:

• Czy ukraińscy uchodźcy znajdujący się na terenie Czech i Rumunii rozważają dalsze kierunki migracji, w tym do Polski?
  •  Ilu ukraińskich uchodźców zamierza pozostać na dłużej w kraju tymczasowego schronienia?
  •  Gdzie uchodźcy najczęściej znajdowali zakwaterowanie w krajach pobytu?
  •  Czego najbardziej obawiają się uchodźcy znajdujący się w Polsce, Rumunii i Czechach?
  • Które zawody reprezentują przybywające do Polski, Czech i Rumunii uchodźczynie z Ukrainy i czy wykazują zainteresowanie podjęciem zatrudnienia?

Raport specjalny z badania socjologicznego „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce, Czechach i Rumunii” do pobrania.