Program Rządu RP dla Młodych Naukowców – ceremonia wręczenia dyplomów

02-07-18 Promocja 0 comment

28 czerwca 2018, w Sali Balowej Pałacu Potockich odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla uczestników Programu Rządu RP dla Młodych Naukowców. Ceremonię poprowadził dyrektor SEW, Jan Malicki, wraz z koordynatorami Programu.

Zainicjowany w roku 2003 „Program Stypendialny dla Młodych Naukowców” adresowany jest do kandydatów z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, państw Azji Centralnej i Kaukazu. Stypendia są przyznawane na realizację staży naukowych, mających charakter rocznych indywidualnych studiów uzupełniających.

W roku akademickim 2017/2018 Program ukończyło 60 os. z 11 krajów:

Armenia – 2 osoby

Azerbejdżan –  3 osoby

Białoruś – 2 osoby

Gruzja – 5 osób

Kirgistan – 2 osoby

Mołdawia – 2 osoby

Rosja – 3 osoby

Tadżykistan – 1 osoba

Ukraina – 32 osób

Uzbekistan – 8 osób

W roku akademickim 2017/2018 stypendyści odbyli staże naukowe w następujących uczelniach:

Politechnika Krakowska, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,  Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski

Wszystkim absolwentom Programu serdecznie gratulujemy!