Regionalne sztaby Nawalnego zostaną rozwiązane

01-05-21 Promocja 0 comment

Leonid Wołkow, bliski współpracownik lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, ogłosił, że sieć regionalnych sztabów polityka zostanie rozwiązana. Będą one mogły działać na własną rękę jako samodzielne organizacje.

Koniec historii istnienia samodzielnych sztabów to skutek decyzji prokuratury, która wystąpiła z pozwem o uznanie ich działalności za ekstremistyczną.

„Jest to śmiertelny cios. Zachowanie sieci w jej obecnej postaci stało się niemożliwe. Natychmiast prowadziłoby to do oskarżeń o ekstremizm i wyroków skazujących dla wszystkich, którzy pracują w tych sztabach. Nie pomoże żaden rebranding. Niestety, to eksperci z Komitetu Śledczego będą decydować, czy mają do czynienia z nowąorganizacją, czy też nie. Dalsza praca w takich warunkach nie jest możliwa”, oświadczył Wołkow.

Likwidacji ulega struktura tworzona od 4 lat. Na początku swego istnienia sztaby powstawały na potrzeby kampanii prezydenckiej 2018 r. Później zajęły się one problemami bieżącymi.

Wg. Wołkowa, ich działalność nie poszła na marne. Dzięki pracy sztabów w wielu regionach Rosji wyrosła generacja nowych polityków.

Źródło: rbc.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium