Relacja z Konferencji Prometejskiej 2018 – Baku

13-11-18 Promocja 0 comment

7 listopada 2018 r. w Baku odbyła się XII Konferencja Prometejska pt. „Ruch prometejski wobec narodów muzułmańskich przed II Wojną Światową – działalność prometejska w Azerbejdżanie i Azji Środkowej”. Organizatorem konferencji było Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz ADA University.

Studium Europy Wschodniej reprezentowała delegacja w w składzie: dyr. Jan Malicki, dr David Kolbaia, dr Shahla Kazimova, Aleksandra Gryźlak oraz Daria Szlezyngier.

Konferencję Prometejską otworzyli: Jan Malicki – dyrektor SEW, Fariz Ismailzade – wicerektor ADA University, Marek Całka – Ambasador RP w Baku oraz wiceminister Bartosz Cichocki.

W trakcie trwania konferencji swoje referaty wygłosili: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, Ambasador Ramiz Abutalibow, dr Paweł Kowal, prof. Georges Mamoulia, dr Dawid Kolbaia, dr Paweł Libera oraz prof. Nasiman Yagublu.

Podczas drugiego dnia wizyty w Baku delegacja Studium Europy Wschodniej spotkała się w Ambasadzie RP z absolwentami polskich programów stypendialnych. Dzień uwieńczyło przyjęcie w rezydencji Ambasadora.