Rosja jednym z najbardziej nieprzyjaznych państw dla Świadków Jehowy

08-11-19 Promocja 0 comment

Rosja zajmuje 2 miejsce na liście krajów z największą liczbą uwięzionych członków związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy.

W rosyjskich więzieniach przebywa 46 Świadków Jehowy. Więcej (52-ch) jest tylko w Erytrei. Na trzecim miejscu znalazł się Singapur, gdzie jest przetrzymywanych 8 Świadków Jehowy.

20 kwietnia 2017 r. rosyjski Sąd Najwyższy uznał Świadków Jehowy za organizację ekstremistyczną. Od tamtej pory jej członków zaczęto prześladować. Policja regularnie urządza na nich obławy i konfiskuje majątek.

„Ze Świadkami Jehowy obchodzą się teraz tak, jak nie obchodzili się nawet za czasów ZSRS, z wyjątkiem okresu stalinowskiego”, uważa dziennikarz Anton Cziczwałow.

Liczba wiezionych członków tej organizacji w Rosji może znacznie wzrosnąć. Wobec kilkudziesięciu osób prowadzone jest bowiem śledztwo, przy czym część z nich ma już zarzuty.

Chociaż prezydent Rosji Władimir Putin w grudniu 2018 r. oficjalnie stwierdził, że wpisanie Świadków Jehowy na listę organizacji ekstremistycznych to głupota, sytuacja wyznawców tego związku się nie zmieniła.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium