Rosja przygotowana do rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej

14-06-18 Promocja 0 comment

14 czerwca br. w Rosji rozpocznie się największa impreza sportowa w piłce nożnej – mistrzostwa świata. (MK twierdzi, że po raz pierwszy Mundial odbędzie się w Europie Wschodniej, warto dodać  współgospodarzem mistrzostw Europy Euro 2012  była Ukraina , przyp.red)

Ceremonię otwarcia zawodów zamierzają oglądać na stadionie w Moskwie przywódcy ponad 20 państw świata. Część z nich wyliczył rzecznik rasowy Kremla Dmitrij Pieskow, są to liderzy  Azerbejdżanu, Armenii, dwóch samozwańczych republik czyli Abchazji i Pd.Osetii, Mołdawii, Kazachstanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Korei Pn, Panamy, Paragwaju, Rwandy, Libanu oraz Arabii Saudyjskiej

Liczba gości mogła być  wyższa, gdyby nie skutki tzw. sprawy Skripala. W związku z próbą otrucia byłego rosyjskiego szpiega i jego córki  do Rosji nie przyjadą przywódcy wielu  państw zachodKOreii nnich, m.in., brytyjska rodzina królewska. Nie będzie także prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła niedawno, że być może do Moskwy pojedzie. Nie zabraknie natomiast liderów republik postsowieckich .

Mecz otwarcia, w którym Rosja zagra z Arabią Saudyjską, rozpocznie się 14 czerwca o godzinie 17.00 czasu polskiego.

W mundialu bierze udział  również reprezentacja Polski. Swój pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 19 czerwca br. w Moskwie. Przeciwnikiem będzie drużyna Senegalu.

Źródło: mk.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium