Rosyjscy lekarze wyleczyli obywateli Chin chorych na koronawirusa

13-02-20 Promocja 0 comment

Obywatele Chin, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem 2019-nCoV, po zastosowanej kuracji odzyskali pełnię zdrowia i opuścili rosyjskie szpitale.

11 lutego ze szpitala w Tiumeniu wypisana została chińska studentka, która była leczona od 26 stycznia br. Później w tym samym dniu Zabajkalski Szpital Zakaźny poinformował o skutecznym wyleczeniu innego obywatela Chin. Badania laboratoryjne nie stwierdziły obecności koronawirusa w organizmach tych osób.

Pod obserwacją pozostają żona i córka wspomnianego mężczyzny. W obu przypadkach choroba miała łagodny przebieg. Lekarze zapewnili, że wyleczeni Chińczycy nie stanowią zagrożenia dla otoczenia.

Na początku lutego br. z miasta Wuhan w Chinach, gdzie znajduje się epicentrum koronawirusa 2019-nCoV, ewakuowano do Rosji kilkadziesiąt osób, nie tylko Rosjan ale również kilku obywateli państw WNP. Na okres dwóch tygodni objęto ich kwarantanną.

Dotychczas w Rosji zarejestrowano dwa potwierdzone przypadki koronawirusa. Na całym świecie oficjalna liczba zakażonych przekroczyła już 45 tys. Od początku epidemii zmarło 1115 osób.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium