Rosyjscy naukowcy przetestowali na sobie szczepionkę na SARS-CoV-2

23-05-20 Promocja 0 comment

Szczepionka na koronawirus SARS-CoV-2 opracowana przez Narodowy Instytut Badawczy Epidemiologii i Mikrobiologii imienia N. Gamalei dała pozytywny wynik.

U ludzi na których przetestowano szczepionkę stwierdzono odporność na koronawirus. Szczepionka nie powodowała efektów ubocznych. Roli grupy badawczej podjęli się pracownicy wspomnianego instytutu.

Produkcja szczepionki ma rozpocząć się w sierpniu br. Jako pierwsi będą mieli do niej dostęp przedstawiciele służb medycznych, policjanci, pracownicy socjalni.

W ciągu ostatnich kilka dni dobowy przyrost nowych przypadków zakażenia w Rosji nie przekracza 9 tys. Jednocześnie ostatniej doby zanotowano 150 zgonów z powodu koronawirusa. Jest to największa liczba od początku epidemii.

Wg rosyjskich władz, sytuacja z koronawirusem ustabilizowała się. Chociaż liczba testów rośnie, przypadków występowania choroby jest mniej.

Łącznie liczba osób u których wykryto SARS-CoV-2 wynosi blisko 327 tys. Pod tym względem Rosja zajmuje drugie miejsce na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium