Rumunia: Szkoły pozostaną zamknięte do następnego roku szkolnego

29-04-20 Promocja 0 comment

Rumunia jest pierwszym krajem w UE, który ogłosił oficjalnie, że szkoły, przedszkola i uniwersytety pozostaną zamknięte do września, czyli do następnego roku szkolnego. Zajęcia online będą się odbywać do 12 czerwca. Prezydent Rumunii, Klaus Iohannis, wytłumaczył, że decyzja została podjęta po konsultacjach z ministrami zdrowia i oświaty oraz organizacjami reprezentujacymi rodziców i uczniów. Przytoczył przykład Francji, gdzie po otwarciu niektórych szkół liczba zachorowań wśród uczniów i nauczycieli miała wzrosnąć.

Wyjątek zrobiono dla uczniów ostatnich klas gimnazjalnych oraz licealnych zdających  egzaminy końcowe. Jednak  w tym przypadku liczba osób na  sali egzaminacyjnej ma  być  ograniczona do dziesięciu.

Procz tego, rząd wprowadził pewny ograniczenia w stosunku do osób starszych.  Mogą one  wychodzić z domu  tylko w określonych  godzinach: od  7.00 do 11.00 i od 19.00-22.00

Źródło: emerging-europe.com

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium