Saakaszwili został przeniesiony do szpitala wojskowego w Gori

23-11-21 Promocja 0 comment

Pod koniec ubiegłego tygodnia były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zgodził się na przeniesienie do szpitala wojskowego w Gori i poinformował, że jest gotów zakończyć strajk głodowy, gdy tylko się tam znajdzie.

Już w sobotę Saakaszwilego przewieziono ze szpitala więziennego w Tbilisi do Gori. W placówce medycznej przygotowano specjalny oddział do przyjęcia polityka. W pobliżu szpitala wojskowego zaostrzono środki bezpieczeństwa i zmobilizowano służby porządkowe. W tym samym czasie opozycyjna partia Zjednoczony Ruch Narodowy obiecała, że nie będzie organizować wieców w pobliżu lecznicy Ministerstwa Obrony.

Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy 1 października. Ponieważ jego stan się pogarszał, został przeniesiony z więzienia w Rustawi do szpitala w Zakładzie Karnym w Tbilisi. Według słów samego polityka, został on tam zabrany podstępem i wbrew swojej woli.

Po tym, jak władze zaproponowały Saakaszwilemu przeniesienie do szpitala wojskowego w Gori, 17-dniowy strajk głodowy przerwała również liderka partii Droa! Elene Chosztaria. Deputowana została przewieziona z parlamentu do tbiliskiego szpitala, a lekarze oceniają jej stan jako stabilny.

W tym samym czasie partia Lelo – Dla Gruzji poinformowała, że kończy bojkot parlamentu i będzie uczestniczyć w dalszych jego pracach.

Źródło: sova.news

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium