Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Ukrainy to „kret”?

03-04-20 Promocja 0 comment

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który wysłał nieznanej osobie tajne dokumenty Ministerstwa Obrony. Poinformowała o tym 3 kwietnia Służba Prasowa SBU. 

„Urzędnik państwowy kategorii „A” skopiował i przesłał za pomocą poczty elektronicznej tajny dokument do niezidentyfikowanej osoby. Dokument dotyczy działań Ministerstwa Obrony, Służby Granicznej, organów ścigania i innych organów państwowych mających na celu ochronę interesów narodowych na południu i wschodzie Ukrainy, na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim oraz w Cieśninie Kerczeńskiej” – czytamy w komunikacie.

Nazwisko urzędnika nie zostało wymienione, jednak według anonimowego rozmówcy portalu Ukraińska Prawda, chodzi o sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrija Hałuszczaka, który pełni tę funkcję od stycznia 2017 roku.

Według SBU, poprzez swoje działania Hałuszczakzaszkodził suwerenności, integralności terytorialnej, zdolności obronnej i bezpieczeństwu Ukrainy. W związku z czym, wszczęto przeciw niemu postępowanie karne na podstawie art. 111 Kodeksu Karnego Ukrainy – „zdrada stanu”.

Źródło: Ukraińska Prawda

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium