07-05-19 Promocja 0 comment

30 kwietnia 2019 roku w Sali Balowej Pałacu Potockich odbyła się 17. Sesja Kaukazologiczna dla Młodych Naukowców im. Profesora Tadeusza Świętochowskiego. Konferencja zorganizowana była przez Seminarium Kaukaskie Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

Ceremonii otwarcia sesji dokonał kierownik Specjalizacji Kaukaskiej Studium Europy Wschodniej dr David Kolbaia. Konferencję rozpoczęła debata zatytułowana „Czy Kaukaz Południowy to wciąż obszar postkolonialny? Bilans trzech dekad budowania państwowości”, którą moderował Konrad Zasztowt. W dyskusji udział wzięli amb. Tomasz Knothe, amb. Jerzy Marek Nowakowski, Paweł Olszewski, Shahla Kazimova, amb. Wiktor Ross, Aleksandra Gryźlak, Ludwika Włodek, David Kolbaia. Po dyskusji odbyło się V sesji panelowych z udziałem zaproszonych specjalistów, doktorantów i studentów zajmujących się tematyka kaukaską.

Poniżej prezentujemy fotografie z konferencji.