Społeczeństwo skrytykowało wsparcie Azerbejdżanu dla Libanu

10-08-20 Promocja 0 comment

Władze Azerbejdżanu poinformowały, że na  zlikwidowanie skutków eksplozji w Bejrucie przekażą Libanowi pomoc w wysokości jednego miliona dolarów. Jak informuje portal JAMnews, decyzja ta wywołała mieszane reakcje na stronach azerbejdżańskich portali społecznościowych.
Z podanych informacji wynika, że środki te zostaną wydzielone z funduszu rezerwowego przewidzianego w budżecie Azerbejdżanu na rok 2020. Fakt, że w czasie, gdy z powodu pandemii sytuacja społeczno-gospodarcza w Azerbejdżanie jest zła, a lokalna waluta czyli manat traci  stabilność, przeznaczenie przez rząd miliona dolarów dla Libanu wywołało niechęć  części społeczeństwa. Z dyskusji na portalach społecznościowych wynika, że ich użytkownikom nie podoba się udzielanie  tak poważnego wsparcia innemu państwu w momencie, gdy  naprawy wymaga sytuacja w kraju .

„Ciekawe dlaczego Azerbejdżan nie pomaga swoim obywatelom? Dlaczego w okresie kwarantanny nie każda potrzebująca rodzina otrzymuje żywność, pomoc finansową? Nie odpowiada nam pomoc Libanowi, gdy u nas ludzie umierają z głodu już od pięciu miesięcy!” – przytoczył jedną z opinii portal JAMnews.

Źródło: jam-news.net

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium