Szef Rady Bezpieczeństwa: Ukraina powinna przejść na alfabet łaciński

14-09-21 Promocja 0 comment

Ukraina powinna zrezygnować z cyrylicy i przejść na alfabet łaciński, a dzieci powinny uczyć się angielskiego od przedszkola. Taką opinię wyraził sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.​​

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych ukraińskich polityków podkreślił, że opowiada się za tym, aby dzieci na Ukrainie od najmłodszych lat uczyły się dwóch języków – ukraińskiego i angielskiego. Jego zdaniem w związku z tym istotnym krokiem byłoby przejście na alfabet łaciński.

„Myślę, że jedna z podstawowych rzeczy, których potrzebujemy, to pozbycie się cyrylicy i przejście na alfabet łaciński” – powiedział Ołeksij Daniłow w wywiadzie dla Radia Swoboda.

Dodał, że nauka języka angielskiego powinna być obowiązkowa, zaczynając od przedszkola.

Źródło: Ukraińska Prawda