Tajwańska firma potwierdziła, że ​​przekaże Czechom pięć linii produkcyjnych do produkcji maseczek

21-09-20 Promocja 0 comment

Kchuo Li-lin, dyrektor tajwańskiej firmy Autoland Technology potwierdził, że jego firma przekaże Czechom pięć linii do produkcji maseczek. Według niego będzie można je zainstalować już w listopadzie. Stwierdził to w liście, który skierował do przewodniczącego czeskiego Senatu Miloša Vystrčila.

Tajwańskie media poinformowały o przekazaniu linii produkcyjnych podczas pobytu w M.Vystrčila na Tajwanie na początku września. Kwestia walki z koronawirusem była jednym z tematów wizyty przedstawicieli Senatu, naukowców i biznesu. Podczas wizyty w Instytucie do Spraw Badań Przemysłowych i Technologii (Industrial Technology Research Institute(ITRI), największej instytucji badawczej na Tajwanie, jego przedstawiciele powiedzieli Vystrčilowi, że instytutowi udało się w ciągu zaledwie kilku tygodni przygotować 90 linii produkcyjnych do produkcji maseczek chirurgicznych. Dzięki temu ich produkcja wzrosła z dwóch milionów do 20 milionów dziennie. Tajwanowi, dzięki szeregowi środkom zapobiegawczym, udało się poradzić sobie z pandemią.

W liście do Vystrčila Kchuo pisze, że jego firma wysłała już specjalistów do Czech i będzie negocjować ze stroną czeską szczegóły techniczne. Jednocześnie zwraca uwagę, że wiele procedur administracyjnych potrzebujerozwiązań, które wymagają pomocy czeskiego rządu. Kchuo ma nadzieję, że wszystko zostanie załatwione jak najszybciej, aby samolot z ciągami produkcyjnymi mógł wylądować w Pradze do końca października.

Oprócz firmy Autoland Technology w przedsięwzięcie zaangażowana jest też grupa dużych firm przemysłowych z południowej części Tajwanu.

Wyjazd przewodniczącego czeskiego Senatu na Taiwan był wielokrotnie krytykowany przez prezydenta Czech Milosza Zemana i premiera Andreja Babisza. Chiny, które uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję, także bardzo ostro zareagowały na tą wizytę. Z kolei poparcie M.Vystrčil znalazł w części opozycji i w niektórych krajach europejskich oraz USA.

W środę wieczorem przewodniczący Senatu MilošVystrčil przeprowadził rozmowę z premierem AndrejemBabišem na temat możliwości biznesowych na Tajwanie. Obaj zgodzili się powołać grupy robocze w celu przygotowania się do współpracy z Tajwanem.

Źródło: Novinky

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium