Tallinn wypłaca swoim mieszkańcom po 30 euro za oficjalne zwolnienie lekarskie

29-03-21 Promocja 0 comment

Od 25 marca władze Tallina wypłacą po 30 euro tym mieszkańcom stolicy Estonii, którzy rozpoczynają zwolnienia lekarskie.

Mowa o odszkodowaniu za pierwszy dzień choroby, bo zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem nie wypłaca go państwo.

Według burmistrza Tallina Michaiła Kõlvarta pieniądze są przeznaczone przede wszystkim dla mieszkańców o niskich dochodach, ale wszyscy pozostali obywatele także będą mogli otrzymać takie wsparcie.

O odszkodowanie będzie można ubiegać się już od 15 kwietnia – zarówno przez internet, jak i w urzędach. W marcu samorząd Tallina zwrócił się do Kancelarii Stanu Prezesa Rady Ministrów z propozycją zrekompensowania pracownikom zwolnienia chorobowego od pierwszego dnia w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: DELFI Žinios, Lietuvos rytas, DELFI.lv, Eesti Rahvusringhääling

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium