Turkmenistan: prezydent Berdymuchamedow przedmiotem kpin rosyjskiej telewizji

14-01-20 Promocja 0 comment

Znany rosyjski showman  Ivan Urgant jako kolejny prezenter zagranicznego programu satyrycznego,  zwrócił uwagę na talenty prezydenta Turkmenistanu Gurbanguly Berdymuchamedowa.

Przedmiotem kpiny stała się noworoczna „dyskoteka” , którą turkmeński prezydent zorganizował 27 grudnia ubiegłego roku, dla swoich urzędników, parlamentarzystów i działaczy kultury  , pełniąc na niej rolę didżeja (DJ). Dosyć smutny śmiech wywołał żart Urganta,  że wszyscy którzy nie tańczyli, teraz siedzą/w więzieniu/”.

Przypomnijmy, że z Berdymuchomedowa niejednokrotnie pokpiwali także prowadzący amerykańskich talk-show. Np. John Olivier (gospodarzprogramu Last Week Tonight) za przedmiot swoich żartów wybrał  obsesję Berdymuchamedowa na punkcie rekordów Giunnessa. J. Olivier też spróbował trafić do Księgi Rekordów, zrobiwszy olbrzymi tort z wizerunkiem spadającego z konia Berdymuchamedowa, ale jego starania nie spotkały się z uznaniem decydentów księgi rekordów. Z kolei prowadzący The Daily Show Trevor Noah  zwrócił uwagę na to, jak Berdymuchamedowśpiewa wraz ze swoim wnukiem rap.

Przy tym każdy z  tych satyryków przy okazji żartów z turkmeńskiego przywódcy dodawał, że w samym Turkmenistanie sytuacja polityczna, gospodarcza oraz społeczna sprawia iż samym obywatelom zupełnie nie jest do śmiechu.  

Źródło: https://rus.azathabar.com/a/30362798.html

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium