Ukraina: Rekord nowych przypadków Covid-19

10-10-20 Promocja 0 comment

Na Ukrainie 8 października odnotowano smutny rekord,  5 804 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 89 osób zmarło z powodu powikłań, 2 417 pacjentów wyzdrowiało, a 852 osoby hospitalizowano z potwierdzoną diagnozą COVID-19. Ogólna liczba zanotowanych przypadków na Ukrainie sięgnęła 250 538, 4 779 osób  zmarło.

Przewodniczący Komisji Lekarskiej Rady Najwyższej Ukrainy Mychajło Raducki proponuje wprowadzić na Ukrainie tzw. „weekendową kwarantannę” oraz skierować  uczniów i studentów na zajęcia online.

„Nie możemy dziś narzucić surowej kwarantanny. Rozumiemy to. Ale możemy wprowadzić kwarantannę weekendową. Wtedy rodzina zostaje  na weekend w domu. Nigdzie nie wychodzi, nie wyjeżdża, ani do restauracji, ani na koncerty … Można to znieść, to nie jest zamknięcie przedsiębiorstw, to nie jest lockdown” – powiedział polityk.

Rząd podjąl także decyzję, Ukraińcy będą mogli zrobić bezpłatne testy na COVID-19 w prywatnych laboratoriach.

Źródło: Ukraińska Prawda