USA: wizyta Thomasa Shannon w Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie

25-10-16 Promocja 0 comment

uzzbekistanZastępca sekretarza stanu USA ds. spraw politycznych Thomas Shannon w dniach 24-29 października br. po raz pierwszy uda się do Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu.

W Astanie (stolica Kazachstanu) Shannon będzie w dniach 24-25 października i spotka się z przedstawicielami rządu oraz absolwentami wspólnych programów wymiany studenckiej, a także odwiedzi Narodowe Muzeum Kazachstanu.

Następnie amerykański polityk uda się do Biszkeku (stolica Kirgistanu), gdzie również ma zaplanowane spotkania z przedstawicielami tamtejszych władz oraz wygłosi przemówienie na Amerykańskim Uniwersytecie Azji Środkowej.

27-29 października T. Shannon odwiedzi Uzbekistan. Będzie w Taszkencie (stolica) oraz Samarkandzie, gdzie m.in. złoży kwiaty na grobie pierwszego prezydenta Uzbekistanu Isloma Karimowa.

Strona amerykańska podkreśla, że celem tego rodzaju wizyt jest zacieśnianie i wzmacnianie stosunków międzypaństwowych.

Źródło: fergananews.com