W Gruzji utworzono nową opozycyjną partię „Prawo i Porządek”

12-03-19 Promocja 0 comment

Działaczka opozycji Tako Czarkwiani stworzyła własną partię „Prawo i Porządek” – poinformowały gruzińskie media.

Pierwszy kongres opozycyjnej partii  odbył się w jednym z pawilonów centrum wystawowego Expo Georgia. Wzięli w nim udział zwolennicy  Czarkwiani, w tym członkowie „Siły w Jedności” – ugrupowania zrzeszającego 11 partii opozycyjnych, utworzonego w zeszłym roku.

„Prawo i Porządek” określa się  jako centroprawicowa prozachodnia unia polityczna. Partia przedstawiła swoje priorytety wśród których jest m.in.  stworzenie prawodawstwa antykorupcyjnego. Członkowie ugrupowania wyjaśniają, że zamierzają walczyć, aby przestępstwem stały się nie tylko korupcyjnie działania, ale  również sama mentalność korupcyjna.

W niedalekiej przyszłości przedstawiciele nowej partii chcą  opracować również własny plan rozwoju regionalnego Gruzji. Ponadto „Prawo i Porządek” ma stworzyć program powrotu rodaków do kraju.

„Prawo i Porządek” deklaruje gotowość do współpracy z wszystkimi prozachodnimi ugrupowaniami, w tym ze stowarzyszeniem „Siła w Jedności”.

Jak stwierdziła Czarkwiani na kongresie, nowa partia jest całkowicie niezależna, a wszystkie  jej działania , w tym finansowanie, będą całkowicie przejrzyste.

Tako Czarkwiani jest pianistką i publicystką, córką słynnego gruzińskiego poety Dżansunga Czarkwianiego. W 2018 r. brała ona czynny udział w kampanii wyborczej członka partii Zjednoczonego Ruchu Narodowego, Grigola Waszadzego,  kandydata na stanowisko prezydenta zgłoszonego przez zjednoczoną opozycję.

Źródło: newsgeorgia.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium