Warsaw East European Conference. Pierwszy dzień konferencji

10-07-17 Promocja 0 comment

10.07.2017 o godzinie 11:00 w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się 14 edycja Warsaw East European Conference.

Ceremonię otwarcia konferencji rozpoczęło przemówienie dyrektora Jana Malickiego. Przemówienie wygłosił również John Micgiel, tegoroczny dyrektor konferencji oraz rektor Maciej Duszczyk.

Jan Malicki, Krzysztof Szczerski

Ceremonię otwarcia zaszczycili przedstawiciele wielu ambasad i najważniejszych instytucji.

od lewej Maciej Duszczyk, Jan Malicki, John S. Micgiel

Wykład otwierający wygłosił Szef Gabinetu Prezydenta RP, minister Krzysztof Szczerski. Bardzo interesujący wykład ministra Szczerskiego skupiał się wokół tematyki bezpieczeństwa międzynarodowego i konfliktów zbrojnych w Gruzji i na Ukrainie.

Krzysztof Szczerski

Ambasador Matthew Bryza zaserwował słuchaczom dawkę niezwykle porywającego wykładu poświęconego polityce globalnej administracji Donalda Trumpa. Temat wykładu: „Shaking the foundation: The Trump Administration and NATO`s East”.

Matthew Bryza

Po wykładzie, panowie Szczerski i Bryza odpowiadali na liczne pytania publiczności, dotyczżce m.in. konfliktu w Nagorno-Karabakh.

Po ceremonii otwarcia odbyły się 3 sesje: „EU policy toward the Black Sea Region”, „Security, borders and regional conflicts in East Central Europe” i „Hybrid Aggresion and Cyber Security”.

Niezwykle ważnym punktem pierwszego dnia konferencji był pierwszy Okrągły Stół, zatytułowany „Regional Security”, w którym uczestniczyli

Jan i Jerzy Maliccy i col Ray Wojcik

DSC_0305[1]
od lewej Hubert Królikowski, Pal Dunay, Matthew Rhodes, Graeme Herd, John S. Micgiel
 Jan i Jerzy Maliccy i col Ray Wojcik

Pierwszy dzień konferencji zakończył się specjalnym spotkaniem: Marshall Center Poland Alumni Outreach Networking Event: Germany’s New Partners: Bilateral Security Relations of Europe’s Reluctant Leader”.

Poniżej zamieszczamy film z ceremonii otwarcia konferencji:

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia: