Zablokowano rezolucję ONZ ws. zniesienia sankcji wobec Rosji

04-04-20 Promocja 0 comment

Powstała przy współpracy 28 krajów członkowskich ONZ rezolucja ws. zniesienia  antyrosyjskich sankcji w związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 została zablokowana przez Ukrainę, Gruzję. Wielką Brytanię, USA i państwa Unii Europejskiej.

Dokument przewidywał, m.in., rezygnację z wojen handlowych i wprowadzania jednostronnych sankcji z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz okazaniepomocy finansowej krajom najbardziej poszkodowanymw wyniku pandemii.

Przedstawicielstwo Rosji w ONZ oświadczyło, że chciałoby zapoznać się z argumentami, które zadecydowały o zablokowaniu tej rezolucji.

Sankcje wprowadzone wobec Rosji w odwecie za aneksję Krymu obowiązują  od 6 lat. Wg ekspertów, zpowodu restrykcji rosyjska gospodarka w 2019 r. straciła około 800 mld rubli, a wzrost gospodarczy spadł o 1,2%.

Mimo to Moskwa utrzymuje, że sankcje nie tylko nie naszkodziły Rosji, ale nawet jej pomogły.

Źródło: newsru.com