Zabójstwo amerykańskich turystów w Gruzji

10-07-18 Promocja 0 comment

Po kilku dniach poszukiwań w wąwozie Khada w Gruzji odnaleziono ciała zaginionej amerykańskiej rodziny.

Zgłoszenie o zaginięciu 44-letniego Ryana Smitha, jego 43-letniej żony Laury i 4-letniego syna przekazano na policję 6 lipca. Ryan i Laura Smith byli posiadaczami podwójnego obywatelstwa – USA i Gruzji. Para przeniosła się do Gruzji siedem lat temu i zamieszkała w Marneuli (region Kwemo-Kartlii). Tam małżeństwo pracowało w organizacji zajmującej się produkcją tradycyjnych dywanów. Do wąwozu Khada Amerykanie  udali się w celach turystycznych.

Jeszcze w dniu zgłoszenia zaginięcia zlokalizowano samochód należący do rodziny Smithów w wiosce Tskere, a także ich rzeczy osobiste i pieniądze. Tego samego dnia policja znalazła ciało Laury Smith w wąwozie nieopodal wodospadu. Wstępne badanie wykazało, że na zwłokach nie było oznak przemocy. Następnego dnia w pobliżu wodospadu policja znalazła ciało Ryana Smitha z ranami postrzałowymi. 9 lipca odnaleziono ciało zamordowanego chłopca.

Początkowo zakładano, że śmierć Amerykanów była nieszczęśliwym wypadkiem. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wstępne badanie wykazało, że na ciałach nie było oznak przemocy . Jednak 8 lipca pojawiły się podejrzenia, że Amerykanie  zostali zabici, a po otrzymaniu wyników ekspertyzy lekarskiej sprawa została przekwalifikowana na „zabójstwo z premedytacją”.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami mordercą jest 19-letni pasterz M. Kobauri, który został już zatrzymany i przyznał się do winy. To właśnie on wskazał miejsce ukrycia ciała chłopca. Najprawdopodobniej pasterz w trakcie wypasania owiec poprowadził rodzinę Smithów do wodospadu. Według miejscowych, możliwe jest, że pasterz zachowywał się agresywnie wobec Laury Smith, co sprowokowało jej męża. W wyniku kłótni pasterz zastrzelił z broni myśliwskiej Rynana Smitha i czteroletniego chłopca. Lara Smith próbowała uciec, jednak spadła na dno wąwozu i zginęła.

Źródło: newsgeorgia.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium