Zagraniczni obserwatorzy przyjadą na wybory w Osetii Południowej

08-06-19 Promocja 0 comment

Centralna Komisja Wyborcza samozwańczej Republiki Osetii Południowej poinformowała, że na wybory parlamentarne zaplanowane na 9 czerwca br. po raz pierwszy przyjadą obserwatorzy zagraniczni z Nikaragui, Niemiec, Finlandii, Japonii, Włoch i Belgii.

„Około 50u międzynarodowych obserwatorów zostało akredytowanych w Południowej Osetii na nadchodzące wybory. Po raz pierwszy przyjdą do nas obserwatorzy z Nikaragui, Niemiec, Finlandii, Belgii, a także dwóch obserwatorów z Japonii i trzech z Włoch” – podała CKW.

Prezydent Osetii Południowej wyznaczył wybory parlamentarne na 9 czerwca br. Deputowani będą wybierani po raz pierwszy w systemie mieszanym, większościowo-proporcjonalnym: połowa z 34-ch posłów   z list partyjnych, druga połowa  z okręgów jednomandatowych. Do tej pory wybory w Osetii odbywały się tylko na podstawie list partyjnych.

Trzeba dodać, że samozwańcza republika, która, podobnie jak Abchazja, oderwała się od Gruzji po wojnie 2008 roku, została uznana przez zaledwie  5  krajów –  Rosję, Nikaraguę, Wenezuelę, Nauru i Syrię (red.)

Źródło: ekhokavkaza.com
Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium