Zjazd Stypendystów programu im. Lane`a Kirklanda

05-02-18 Promocja 0 comment

W dniach 30 stycznia – 1 lutego 2018 w Warszawie odbył się Zjazd stypendystów Programu Stypendialnego im. Lane`a Kirklanda.

Pierwszego dnia zjazdu uczestnicy odwiedzili Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (PAFW), gdzie zapoznali się z programami organizowanymi przez Fundację. Uczestnikom wręczone zostały dyplomy Kirkland Research. Dzień zakończył się uroczystą kolacją zorganizowaną w siedzibie Fundacji.

Drugi dzień zjazdu rozpoczęły przemówienia, jakie w Pałacu Kazimierzowskim UW wygłosili Agata Wierzbowska-Miazga z Fundacji Liderzy Przemian, rektor UW Maciej Duszczyk i dyrektor SEW, Jan Malicki. Następnie stypendyści odwiedzili Sejm RP, gdzie spotkali się z wicemarszałkiem Sejmu, Ryszardem Terleckim. Po zakończeniu spotkania uczestnicy zjazdu udali się do Departamentu Wschodniego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie odbyła się dyskusja z dyrektorem Arturem Michalskim. Drugi dzień zjazdu zakończył udział w spektaklu “Miny Polskie” wystawianego na deskach Teatru Polskiego.

Ostatniego, trzeciego dnia zjazdu stypendyści poznali tragiczne losy Warszawy roku 1944 dzięki wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu zwiedzania Muzeum uczestnicy zjazdu udali się do Narodowego Banku Polskiego, gdzie wzięli udział w wykładzie dr. Andrzeja Raczko – Doradcy Prezesa NBP. Dzień zakończyło zwiedzanie Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego.

Poniżej zamieszczamy fotografie ze zjazdu.