Zmniejszyła się liczba Rosjan dostrzegających korzyści z przyłączenia Krymu

19-03-19 Promocja 0 comment

Z badań przeprowadzonych przez fundację Opinia Społeczna wynika, że obecnie tylko 39% Rosjan dostrzega korzyści z inkorporacji Krymu w skład Federacji Rosyjskiej.

Jest to dwukrotnie mniej w porównaniu z sytuacją w 2015 r. Wtedy takich osób było 69%.

7% respondentów uważa, że wydarzenia z wiosny 2014 r. tylko zaszkodziły Rosji. 39% twierdzi, że korzyści i szkody się równoważą.

Wg ekspertów, na spadek poparcia dla przyłączenia Krymu wpłynęły skutki wprowadzonych przez kraje zachodnie antyrosyjskich  sankcji. Większość  Rosjan odczuła je na własnej skórze z powodu pogorszenia się poziomu życia.

Równolegle z euforią wywołaną powiększeniem rosyjskiego terytorium narastał niepokój, że konfrontacja Rosji z państwami NATO może doprowadzić do „dużej wojny”. W związku z tym, 79% Rosjan twierdzi, że Moskwa powinna szukać sposobów na nawiązanie normalnych stosunków z Zachodem. Jeszcze niedawno uważało  tak od 45 do 50% badanych.

Źródło: newsru.com