Reform.news: Wojskowi z pięciu krajów  afrykańskich przybyli na Białoruś

13-06-24 Promocja 0 comment

Delegacja Uniwersytetu Obrony Narodowej Zimbabwe przybyła na Białoruś 10 czerwca. W skład delegacji wchodzi 26 studentów kursu obrony narodowej z Botswany, Zimbabwe, Nigerii, Tanzanii, RPA,  na ich czele stoi rektor uniwersytetu, wicemarszałek lotnictwa Michael Tedzani Moyo, informuje białoruskie Ministerstwo Obrony.

“26-osobowa delegacja z Ministerstwa Obrony Narodowej i przedstawiciele Uniwersytetu Wojskowego w Zimbabwe przyjechali, aby dowiedzieć się, czym są Siły Zbrojne Republiki Białorusi, czym jest Republika Białoruś. Przygotowaliśmy dla nich bardzo dobry program, w tym briefingi Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Później zapoznamy ich z potencjałem naszych sił zbrojnych, a także z potencjałem samej Republiki Białoruś, przedstawimy im przedsiębiorstwa BelAZ, MAZ, Mińskie Zakłady Traktorów, aby zrozumieli, czym jest Białoruś, jej potencjał, w tym potencjał przemysłowy i wojskowy” — powiedział Walery Rewenka, szef Departamentu Międzynarodowej Współpracy Wojskowej, asystent ministra obrony ds. międzynarodowej współpracy wojskowej.

Rewenka podkreślił, że Narodowy Uniwersytet Obrony Zimbabwe ma studentów z pięciu krajów “od pułkownika do generała brygady włącznie”. “Będą mieli okazję poinformować swoich dowódców i rząd o tym, co napotkają na naszej białoruskiej ziemi” — oświadczył Rewenka.

Źródła: reform.news