Udział kadry SEW UW w 28. Association for the Study of Nationalities World Convention 2024

24-05-24 Promocja 0 comment

W dniach 16-18 maja 2024 roku grupa pracowników Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego (SEW UW) uczestniczyła w 28. Międzynarodowej Konwencji Association for the Study of Nationalities (ASN World Convention 2024), która odbyła się na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Wydarzenie było organizowane przez Association for the Study of Nationalities oraz Harriman Institute.

ASN World Convention jest jednym z największych i najbardziej uznanych na świecie interdyscyplinarnych spotkań naukowych, gromadzących badaczy z dziedzin takich jak nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, antropologia, socjologia i historia. Konwencja cieszy się prestiżem, przyciągając zarówno uznanych naukowców, jak i młodych badaczy, zwłaszcza tych zajmujących się obszarem poradzieckim, z naciskiem na państwa Europy Wschodniej, takie jak Białoruś i Ukraina.

Podczas tegorocznej edycji ASN World Convention, zespół SEW UW zorganizował okrągły stół zatytułowany „Difficult Neighborhood: Analysis of Belarusian-Polish Relations After 2020”. Pracownicy naukowi i badawczo-dydaktyczni SEW UW zaprezentowali następujące referaty i prezentacje:

• Dr Ludwika Włodek: „Migratory Crisis on Belarusian-Polish Border: Comparison of Polish Policy Toward Refugees and Migrants from European and Non-European Countries.”
  • Dr Anton Saifullayeu: „Public Enemy Number One: Depiction of Poland in Belarusian Propaganda After 2020.”
  • Dr Maxim Rust: „Strategies of Belarusian Elites in Relation to Poland in the Conditions of a Dichotomy of the Political Scene and Spin-Dictatorship (2020-2024).”

W dyskusji okrągłego stołu uczestniczyły również dr Iwona Reichardt (KEW/NEE) i dr Magdalena Lachowicz (UAM w Poznaniu).

Oprócz organizacji i aktywnego uczestnictwa w własnym panelu, pracownicy SEW UW brali udział w wielu innych sesjach naukowych oraz wydarzeniach towarzyszących konwencji. Podczas pobytu w Nowym Jorku i ASN 2024, zaprezentowano dorobek naukowy SEW UW, w tym najnowsze publikacje i wydawnictwa Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział pracowników SEW UW w ASN World Convention 2024 przyczynił się do promocji ich badań na arenie międzynarodowej oraz umożliwił nawiązanie wartościowych kontaktów naukowych, które mogą zaowocować przyszłymi współpracami badawczymi.