Gazeta.ru: Obraźliwe wypowiedzi prezydenta Joe Bidena pod adresem Władimira Putina szkodzą tylko amerykańskiemu prezydentowi

08-06-24 Promocja 0 comment

Obraźliwe słowa, które co jakiś czas kieruje prezydent USA Joe Biden pod adresem rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, szkodzą jego własnej reputacji, oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow: Putin nie odpowiada na podobną bezczelność w ten sam sposób i nie zamierza tego czynić”.

6 czerwca br. Joe Biden nazwał Putina „dyktatorem” i stwierdził, że „to nie jest dobry człowiek”.

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę przywódca Stanów Zjednoczonych nazwałrosyjskiego prezydenta „rzeźnikiem i „zbrodniarzem wojennym”.

Jeszcze wcześniej, w marcu 2021 r., Biden użył w stosunku do prezydenta Rosji określenia „zabójca”. Słowo to pojawiło się w kontekście pytania o próbę otrucia w sierpniu 2020 r. opozycyjnego przywódcy Aleksieja Nawalnego (Nawalny zmarł w rosyjskim więzieniu w lutym br.).

Nie przeszkodziło to w organizacji, jak do tej pory ostatniego, szczytu przywódców USA i Federacji Rosyjskiej, który miał miejsce w czerwcu 2021 r. w Genewie.

Źródło: gazeta.ru