Ukraińska Prawda: Pierwsi ukraińscy piloci F-16 ukończyli szkolenie w USA

25-05-24 Promocja 0 comment

Pierwsza grupa ukraińskich pilotów zakończyła szkolenie na samolotach F-16 w wojskowej bazie w Arizonie w USA – poinformowała 24 maja rzeczniczka Sił Powietrznych Gwardii Narodowej USA Erin Hanningan, cytowana przez portal Politico.

Piloci szkolili się w 162. Bazie Sił Powietrznych Gwardii Narodowej w Tucson. Liczba pilotów oraz dokładna data ukończenia kursu nie są podawane „z powodu względówbezpieczeństwa”.

Jak donosi Politico, powołując się na informacje osoby znającej ich trasę przemieszczania, piloci udają się teraz do Europy na dodatkowe szkolenie.

Przypomnijmy, że Ukraina ma otrzymać ponad 60 samolotów F-16 z Norwegii, Danii, Holandii i Belgii. Ponadto 21 maja dowiedzieliśmy się, że dziesięciu ukraińskich żołnierzy ukończyło szkolenie w Holandii z obsługi samolotów F-16.

Z kolei brytyjska gazeta „Evening Standard” w artykule z 10 maja twierdzi, powołując się na „wysoko postawione źródło wojskowe”, że Ukraina otrzyma pierwsze samoloty F-16 „w ciągu kilku tygodni”.

Źródło: Ukraińska Prawda