Dyr Malicki na posiedzeniu Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

03-02-21 Promocja 0 comment

2 lutego 2021 odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą na temat aktualnych programów stypendialnych oraz innych form wsparcia adresowanych do studentów i naukowców polskiego pochodzenia za granicą.

Dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego Jan Malicki omówił funkcjonowanie realizowanego przez Studium Programu Stypendialnego im. Konstantego Kalinowskiego dla białoruskich studentów. W 2016 r. program został rozszerzony o absolwentów wyższych uczelni, którzy chcą wziąć udział w stażach naukowych. Z kolei w 2020 r. programem tym objęto także osoby, które zostały zatrzymane, aresztowane, pobite czy zwolnione z pracy w wyniku demonstracji po 9 sierpnia 2020 r. Dyrektor Jan Malicki poinformował, że od 31 sierpnia do 31 grudnia 2020 r. udzielono 800 stypendiów w różnych dziedzinach.

/źródło: www.senat.gov.pl/