Na Kaukazie liczba zarażonych koronawirusem nieznacznie wzrosła

14-03-20 Promocja 0 comment

Dotychczas w Gruzji odnotowano 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Większość chorych to osoby, które wcześniej były we Włoszech. Według najnowszych danych, 295 osób znajduje się w kwarantannie, a 49 pozostaje pod obserwacją w szpitalu. Zajęcia w szkołach i na uniwersytetach zostały odwołane do 1 kwietnia. Zamknięte zostały też kina, teatry, muzea i inne instytucje kulturalne, a wiele masowych wydarzeń odwołano.

Gruzja wprowadziła też ograniczenia dla obywateli przybywających z Niemiec, Francji, Austrii i Hiszpanii. Obywatele Gruzji, którzy odwiedzili te kraje, muszą przejść 2 -tygodniową kwarantannę. Cudzoziemcy muszą przedstawić na granicy zaświadczenie lekarskie, że nie są zarażeni koronawirusem, w przeciwnym wypadku również zostaną poddani kwarantannie. W kraju obowiązują już ograniczenia dla obywateli wracających z Chin, Iranu, Włoch i Korei Południowej. Wstrzymane zostały również bezpośrednie loty z Chinami, Iranem i Włochami.

W Azerbejdżanie zarejestrowano łącznie 15 zachorowań na koronawirusa. Jedna z zarażonych osób w czwartek zmarła. Była to obywatelka Azerbejdżanu, która wcześniej przebywała w Iranie. Wszyscy pozostali chorzy również znajdowali się wcześniej w Iranie, tylko jedna osoba zaraziła się wirusem we Włoszech. Wśród chorych znajduje się jeden obywatel Rosji. Jak poinformowało Baku, trzy osoby już wyzdrowiały.

W Armenii odnotowano 4 przypadki zarażenia koronawirusem. Pierwsza chora osoba przybyła z Iranu, pozostałe trzy wróciły z Włoch specjalnym lotem zorganizowanym dla obywateli Armenii. Kraj ten wprowadził system wizowy z Iranem, szkoły i przedszkola zostały zamknięte.

Źródło: jam-news.net, ekhokavkaza.com

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium