Znamy laureatów Nagrody im. Tytusa Filipowicza

23-06-20 Promocja 0 comment

Kapituła Nagrody Głównej im. Tytusa Filipowicza przyznała 5 2-miesięcznych staży naukowych na polskich uniwersytetach. Laureatami staży zostali:

Iryna Gvelesiani
Tbilisi

Beka Chedia,
Tbilisi

Lana Burkadze
Batumi

Samira Abdullaeva
Baku

Etibar Musayev
Agdasz

NAGRODA im. TYTUSA FILIPOWICZA  ma na celu honorowanie zasług obywateli krajów kaukaskich w rozwoju nauki, kultury i życia publicznego, w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Kaukazie oraz budowaniu demokracji.  Laureat Nagrody, z zakresu szeroko rozumianych nauk humanistycznych otrzymuje możliwość 10-miesięcznego pobytu naukowego na kolejno odwiedzanych 5 polskich uniwersytetach, gdzie może prowadzić wykłady na tematy związane z historią lub współczesnością regionu a także podejmować własne prace archiwalne i badawcze.

Staż przy Nagrodzie umożliwi pochodzącym z Kaukazu badaczom z zakresu nauk społecznych, ścisłych, ekonomicznych, technicznych lub humanistycznych 2-miesięczny pobyt badawczy na 2 polskich uniwersytetach.