Iwaniszwili przekazał 1 mld euro na budowę uniwersytetu w Kutaisi

23-11-17 Promocja 0 comment

Bidzina Iwaniszwili przekazał 1 mld euro na budowę kompleksu uniwersyteckiego w Kutaisi, drugim co do wielkości mieście Gruzji. Oprócz powstania Uniwersytetu Technologicznego budżet zakłada budowę Centrum Technologicznego w Tbilisi. Całość projektu będzie sfinansowana przez fundację „Kartu”, która należy do Bidziny Iwaniszwilego.

Zgodnie z założeniem nowy Uniwersytet Technologiczny przeznaczony będzie dla 60 tys. studentów, pierwsi z nich  rozpoczną studia już w 2019 r. Na kompleks składać się będą sale wykładowe, konferencyjne, laboratoria, biblioteki, akademiki oraz infrastruktura sportowa (boiska, korty, basen oraz inne). W realizacji projektu mają pomagać specjaliści z Uniwersytetu Technicznego w Monachium.

Źródło: tbilisi.media

Opracowanie: BIS- Biuletyn Informacyjny Studium