Kirgistan: Arabia Saudyjska inwestuje w budowanie szkół

15-06-17 Promocja 0 comment

Władze Arabii Saudyjskiej zamierzają sfinansować  budowę 16 szkół na terenie Kirgistanu. „Projekt odpowiedniego porozumienia już jest rozpatrywany  przez rząd i parlament”, – poinformowała minister edukacji Gulmira Kudajberdijewa. Minister podkreśliła, że także Uzbekistan bierze udział w finansowaniu powstania  szkoły średniej w „południowej stolicy” kraju mieście Osz, a dzięki grantom Rosji i Chin będzie możliwe powstanie dwóch nowych szkół w Biszkeku (stolica Kirgistanu).

Zaniepokojenie minister edukacji budzi zły stan  15 kirgiskich szkół, sprawiający, że  dzieci muszą uczyć  się w namiotach. Kolejne  193 szkoły potrzebują kapitalnego remontu lub przebudowy.

Przypomnimy, że wedle oficjalnych danych w Kirgistanie jest 2218 szkół, które były przeznaczone dla  600 tys. uczniów, a w których uczy się  ponad 1 mln dzieci i nastolatków.

Źródło: regnum.ru