MSZ Rosji: między Rosją a NATO nie ma  żadnej współpracy

16-04-19 Promocja 0 comment

Współpraca cywilna i wojskowa pomiędzy Rosją a NATO została całkowicie wstrzymana, oświadczył wiceszef rosyjskiej dyplomacji Aleksandr Gruszko.

Wg niego, Sojusz zupełnie nie ma pomysłu, w jaki sposób wyjść z impasu w relacjach z Moskwą. Jednocześnie wszystkie inicjatywy podjęte w tym zakresie przez Rosję, zostały przez partnerów zachodnich odrzucone.

Wg Gruszko, ewentualny konflikt zbrojny pomiędzy Federacją Rosyjską a NATO będzie miał katastrofalne skutki dla ludzkości.

Sojusz jako pierwszy wiosną 2014 r. zawiesił współpracę z Rosją w odpowiedzi na działania tego kraju na Ukrainie. W grudniu 2014 r. rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał nową doktrynę wojskowa, w której jako jedno z największych zagrożeń dla Federacji Rosyjskiej, wymienione zostało przybliżenie się NATO do granic rosyjskich.

Źródło: polit.ru