Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy zostanie szef partii „Sługa Narodu”

06-08-19 Promocja 0 comment

Partia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego „Sługa Narodu”, która zdobyła absolutną większość w parlamencie Ukrainy, zaproponuje swojego szefa, politologa Dmytra Razumkowa, na stanowisko przewodniczącego Rady Najwyższej. 3 sierpnia poinformował o tym osobiście Dmytro Razumkow.

„Partia zaproponuje mnie jako kandydata na stanowisko przewodniczącego Rady Najwyższej” – powiedział polityk. Dodał, że z ramienia „Sługi Narodu” pierwszym wiceprzewodniczącym parlamentu zostanie  Rusłan Stefanczuk, obecnie przedstawiciel prezydenta Zełenskiego w Radzie Najwyższej.

Dmytro Razumkow ma 35 lat, jest synem zmarłego w 1999 roku Ołeksandra Razumkowa, działacza Komsomołu, doradcy prezydenta Ukrainy Łeonida Kuczmy. Ukończył stosunki międzynarodowe na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym, jest także absolwentem Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy. W latach 2006–2010 był członkiem Partii Regionów, którą opuścił po zwycięstwie Wiktora Janukowycza w wyborach prezydenckich. Do 2014 był bliskim współpracownikiem ekonomisty, oligarchy i polityka Serhija Tihipki. Pracował w doradztwie politycznym, był dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstwa konsultingowego.

W 2019 został jednym z najbliższych współpracowników Wołodymyra Zełenskiego w trakcie jego kampanii prezydenckiej pełniąc funkcję rzecznika prasowego sztabu wyborczego.W lipcowych wyborach parlamentarnych Razumkow startował z pierwszego miejsca ogólnokrajowej listy partii „Sługa Narodu”.

Źródła: Ukraińska PrawdaWikipedia

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium