Sekretarz Stanu USA zrezygnował z wizyty w Moskwie

14-05-19 Promocja 0 comment

Szef dyplomacji Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo skrócił o jeden dzień wizytę w Rosji i zrezygnował z lotu do Moskwy, jak to było wcześniej planowane.

W rosyjskiej stolicy Pompeo miał spotkać się z przedstawicielami amerykańskich kół biznesowych oraz studentami uczelni wyższych. Planowane było także złożenie kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Miastem, które 14 maja br. odwiedzi szef dyplomacji USA, będzie Soczi. To właśnie w tym kurorcie Pompeo spotka się z Ministrem Spraw Zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowym. Wcześniej mówiono też o możliwości spotkania z prezydentem Władimirem Putinem.

Podczas rozmów mają zostać poruszone aktualne problemy stosunków międzynarodowych, w tym sytuacja w Wenezueli, Syrii oraz na Ukrainie. Będzie to pierwsza wizyta Pompeo w Moskwie od rozpoczęcia pełnienia przez niego funkcji sekretarza stanu.

Obecnie stosunki pomiędzy Rosja a Stanami Zjednoczonymi przeżywają najgłebszy kryzys od zakończenia tzw. zimnej wojny.

Źródło: newsru.com