Turkmeńscy uczniowie muszą kupić książkę prezydenta

02-04-19 Promocja 0 comment

Uczniowie szkół Aszchabadu (stolica Turkmenistanu) zostali zobowiązani do nabycia książek prezydenta państwa Gurbanguly Berdymuchamedowa. Nauczyciele szkół utworzyli specjalne listy: kto jaką książkę ma kupić. Zakupione pozycje będą   przekazane szkołom i pozostaną ich własnością.

W przyszłości książki te  mają być wykorzystane podczas dni otwartych i wystaw oraz tragów dzieł, które wyszły  spod prezydenckiego pióra: każda ze szkół została  zobowiązana do zorganizowania tego typu imprezy.

Cena jednej książki autorstwa prezydenta wynosi ok. 12 USD – co dla niektórych rodziców stanowi  połowę  miesięcznego wynagrodzenia, oburzeni stwierdzili, że jeżeli nabędą  prezydenckie dzieło,  nie będą mieli za co  żyć.

Źródło: Lenta.ru