Ukrainy zostanie przyjęta do centrum cyberobrony przy NATO

05-03-22 Promocja 0 comment

Ukraina zostanie przyjęta do Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence — CCDCOE) jako kontrybutor. Przedstawiciele 27 krajów należących do Komitetu Kierującego jednogłośnie poparli tę decyzję.

„Udział Ukrainy w pracach Centrum wzmocni wymianę doświadczeń cybernetycznych z innymi krajami członkowskimi. Ukraina może podzielić się cennymi doświadczeniami z pierwszej ręki na temat niektórych przeciwników w zakresie cyberbezpieczeństwa, które można będzie wykorzystać do dalszych badań, szkoleń i coachingu” – powiedział pułkownik Jaak Tarien, dyrektor CCDCOE.

Dodajmy, że  Centrum Doskonalenia CyberobronyNATO jest akredytowanym przez Sojuszu hubeminformacji cybernetycznej, ośrodkiem badawczym i organem szkolącym specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Dodajmy, że na początku lutego przystąpienie Kijowa do Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO zablokowały Węgry.

Źródło: Zwierciadło Tygodnia