Zapraszamy na pokaz filmu „Nadejdą lepsze czasy”

26-03-16 Promocja 0 comment

Już 7 kwietnia odbędzie się kolejny pokaz organizowany przez DKF Muranów w ramach cyklu „Kobiety robią kino”. Widzowie będą mogli obejrzeć legendarny dokument – „Nadejdą lepsze czasy” w reżyserii Hanny Polak. Zdjęcia do filmu trwały 14 lat! Przez ten czas towarzyszymy głównej bohaterce filmu – Julii w jej dorastaniu, dojrzewaniu i mierzeniu się z trudną rzeczywistością. Trudną, bo naznaczoną życiem na… podmoskiewskim wysypisku śmieci. A Julia ma tylko jedno marzenie – żyć normalnie.

Film ten był nagradzany w Londynie, Monachium i Norymberdze. Jak wieloletnią podróż w głąb putinowskiej Rosji przyjmie publiczność DKF Muranów? Przekonamy się już niedługo.

Studium Europy Wschodniej UW obejmuje patronat nad tym wydarzeniem.

O rosyjskiej rzeczywistości i tajnikach tworzenia dokumentu przez 15 lat porozmawiamy z:
Wiktorem Rossem– polskim politologiem, rosjoznawcą, dyplomatą, ambasadorem RP w Mołdawii (1994–2000) i Armenii (2003–2004);

Karolem Piekarczykiem– koordynatorem festiwalu Docs Against Gravity

Michałem Potockim– pisarzem, dziennikarzem, autorem książki „Wilki żyją poza prawem”, który zajmuje się sytuacją społeczno-polityczną na Ukrainie i w Białorusi

Pokaz rozpocznie się, tzw. Ekranem otwartym, w ramach którego pokazywane są debiuty młodych reżyserek ze Szkoły Wajdy.

✩✩✩

NADEJDĄ LEPSZE CZASY, reż. Hanna Polak
7 kwietnia, godz. 20:00
Kino Muranów