Armenia przyjęła ustawę o odszkodowaniach dla ofiar wydarzeń marca 2008 r.

06-06-19 Promocja 0 comment

Ormiańscy deputowani przyjęli jednogłośnie projekt ustawy dot. wypłaty odszkodowań osobom, które ucierpiały w wyniku brutalnego rozpędzania przez władze demonstracji  1-2 marca 2008 r. Wysokość odszkodowania i procedura ubiegania się o rekompensatę zostaną określone przez rząd  w najbliższym czasie.

Do starć z policją doszło 1 i 2 marca 2008 r. w Erywaniu podczas  zamieszek ulicznych, które rozpoczęły się od rozpędzenia opozycyjnej demonstracji przeciwko wynikom wyborów prezydenckich. Podczas starć zginęło 10 osób, a ponad 250 zostało rannych.

Zgodnie z ustawą odszkodowanie otrzymają spadkobiercy zabitych  demonstrantów, a także osoby, które doznały umiarkowanego lub poważnego uszkodzenia ciała. Odszkodowanie będzie miało formę finansową bądź formę pomocy medycznej lub psychologicznej. Przyjęta ustawa nie reguluje wysokości odszkodowania, zostanie ono  ustalone przez Radę Ministrów w ciągu trzech miesięcy od przyjęcia ustawy.

Źródło: ekhokavkaza.com
Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium